Digiturk Görüntü ile Ses Sorunu

Digiturk Görüntü ile Ses Aynı Anda Gelmiyor Sorunu ve Çözümü

Digiturk Görüntü ile Ses Sorununu bir çok neden bağlı olarak yaşıyor olmanız mümkündür. Bu nedenlerden başlıcaları ise, sinyal seviyesinde azalma veya tv ile cihaz arasında yer alan bağlantı kablolarından kaynaklı olarak olabilir. Bulunduğunuz bölgede yaşanan hava muhalefetlerinden dolayı sinyal kaybı yaşıyor olabilir ve sinyal kaybına bağlı olarak da Digiturk Görüntü ile Ses Sorunu yaşıyor olmanız muhtemeldir. Bu sorunu gidermek adına aşağıda verilen adımları uygulayabilir, sorunun düzelmemesi halinde müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçerek servis desteği alabilirsiniz. 

• Kumandanızın “Menü” ya da “OPTS” tuşuna basın, yön tuşlarıyla “KURULUM” menüsüne gelip “OK” tuşuna basın. 
• Yön tuşlarıyla “KOLAY KURULUM” menüsüne gelip “OK” tuşuna basın, Ekranda kanalların kurulduğunu göreceksiniz. Kanallar kurulurken bekleyin. 
• Ekranda “Kurulum için OK tuşuna basınız” yazısını gördüğünüzde “Ok” tuşuna basın, Kanal kurulumu tamamlanınca “ÇIKIŞ” ya da “BACK” tuşuna arka arkaya basarak tüm menülerden çıkın. 
• Menü/Kurulum ile ilerlediğiniz ekranda “GELİŞMİŞ KURULUM” tuşuna basarak Sinyal Seviyesinin % kaç olduğunu görebilirsiniz. Eğer bu oran %0 ise anteniniz zarar görmüş olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir