Digiturk E06-4 Hata Kodu

Digiturk E06-4 Hata Kodu Dijital Kart Hatası

Digiturk E06-4 Hatası dijital kart sorununu ifade etmektedir. Dijital kartın ters takılması durumunda veya dijital bölümün hasar görmüş olması durumunda bu tür bir hata kodu ile karşılaşmanız olasıdır. İlk olarak kartı düz taktığınızdan emin olun ve kartın dijital bölümünde bir hasar olmadığını kontrol edin. Bu kontrollerin sonucunda sorun halen deva ediyorsa, sorunu gidermek için aşağıda verilen adımları uygulayabilirsiniz. Sorununun düzelmemesi halinde müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçerek servis desteği alarak da sorunu giderebilirsiniz.

Kartın, kutu üzerindeki yuvaya doğru yönde takılı olduğunu ve tam olarak oturduğunu kontrol ediniz. Kart doğru takılı olmasına rağmen bu hata alınıyorsa, kartı çıkartıp kuru ve yumuşak bir bezle silip tekrar takınız. Kartın tam olarak oturduğundan emin olunuz. Kartınızı, kartın üzerinde bulunan OK yönünde ve altın rengi çip altta kalacak şekilde tekrar yerleştiriniz. 
DT-9002/9003 kutu kullanıyorsanız çip üstte kalacak şekilde yerleştiriniz. 
İki kart giriş yuvası olan DCR veya Plus model bir kutu kullanıyorsanız dijital kartın alt kart yuvasına takıldığından emin olunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir